У столиці протягом 2023 року демонтували майже 5 тисяч незаконно розміщених елементів благоустрою

Минулого року з вулиць столиці демонтували майже 5 тисяч елементів благоустрою, що розміщували без дозвільних документів. Про це повідомив т. в.о. директора комунального підприємства «Київблагоустрій» Андрій Коваль.

«Левова частка демонтажів проведена фахівцями комунального підприємства. Окрему частину — демонтували власники самостійно на вимогу приписів від інспекторів благоустрою. Адже кожен об’єкт попередньо обстежують інспектори та вносять приписи. За відсутності дозвільних документів наші фахівці проводять демонтаж за дорученням від Департаменту територіального контролю міста Києва», — розповів Андрій Коваль. 

Він розповів, що протягом 2023 року у місті демонтували 1890 елементів стихійної торгівлі — це продуктові лотки, столи, парасолі, торговельні намети тощо. Також серед іншого прибрали 1350 різних тимчасових споруд, 702 засоби пересувної торгівлі та інші незаконно розміщені елементи благоустрою.

«Минулого року також працювали над тим, щоб прибрати з вулиць столиці пам’ятні об’єкти, пов’язані з історією та культурою росії та срср. Такі демонтажі мають свої особливості. Залучаємо важку спеціалізовану техніку, часто працюють декілька бригад одночасно. Інколи, з міркувань безпеки, доводиться навіть тимчасово обмежувати рух на окремих ділянках вулиць. Але попри це ми продовжуємо дерусифікацію міста та прибираємо пам’ятки комуністичних часів», — зазначив очільник комунального підприємства. 

Нагадаємо, що у липні 2023 року Київрада затвердила перелік пам’ятних об’єктів, що підлягають усуненню з публічного простору столиці. Йдеться про памʼятники, памʼятні знаки чи елементи оздоблення, повʼязані з комуністичним режимом, історією, культурою СРСР та росії, які містять радянські наративи й недостовірну історичну інформацію. Також Уряд прийняв рішення про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників деяких російських і радянських діячів, що дозволило їх демонтувати. Протягом минулого року загалом з вулиць столиці було демонтовано близько 60 таких об’єктів.

П'ятниця | 12 січня 2024 | 17:22