За 2021 рік столичні інспектори благоустрою внесли понад 56 тисяч приписів та склали понад 7,4 тисячі адмінпротоколів

Столична інспекція благоустрою внесла понад 56 тисяч приписів та склала понад 7,4 тисячі адмінпротоколів. Про це повідомив директор Департаменту міського благоустрою Тимур Ткаченко.

«Вважаю, що інспекція відмінно попрацювала завдяки щоденній копіткій роботі на секторах. Адміністративних протоколів у 2021 році склали аж 7,4 тисячі, а приписів внесли майже 56 тисяч. Ми оновили персональний склад інспекції, ведеться суворий облік, вся робота відображається у внутрішній інформаційній системі. Всі інспектори працюють із планшетами, тож ми значно пришвидшили їхню роботу. Також дуже серйозні вимоги до відпрацювання звернень із 15-51. Ми наполягаємо на 100% виконанні», – розповів Тимур Ткаченко.

Найбільше порушень було зафіксовану щодо розміщення МАФів. Майже 11 тис. приписів та близько 1,5 тис. протоколів було складено на відповідальних осіб.

Для порівняння: у 2020-му інспектори внесли 9,4 тис. приписів з вимогою надати дозвільні документи на розміщення тимчасових споруд.

Варто зазначити, що деякі порушення у сфері благоустрою мають сезонний характер. Узимку особливу увагу інспекція приділяє своєчасному прибиранню снігу, бурульок,  контролює розміщення ялинкових базарів.  Минулого року за несвоєчасне прибирання снігу було внесено понад 8,3 тис. приписів та майже 700 адміністративних протоколів за ст. 152 КУпАП.

Ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою штраф до 1360 грн для фізичних та до 1700 грн для юридичних осіб.

«Я вважаю, що адмінштрафи, які сьогодні діють, є достатніми за розміром. Більш важливо, щоб відповідальність наставала відразу. До прикладу, як штраф за неправильне паркування виписується на місці, навіть за відсутності водія. І його потрібно сплатити у дуже короткий термін. Аби інспектори благоустрою мали за законом таку ж можливість, я впевнений, що порушень було б менше. Жителі міста більш відповідально ставились би до середовища, у якому мешкають», – прокоментував перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба.

Вівторок | 18 січня 2022 | 16:53